ZDROWIE-HIGIENA-BEZPIECZEŃSTWO

Wpływ na zdrowie

Seks analny nie powoduje negatywnych zmian zdrowotnych, a niekiedy może nawet pomóc. Pupa jest miejscem rozciągliwym i przystosowana jest do częstego rozwierania i kurczenia. Potrzeby fizjologiczne załatwiane są praktycznie codziennie, kał jest wielkością zbliżony do penisa, również może być twardy i pupa naturalnie przystosowana jest do takiego rozwarcia, aby wszystko naturalnie wyszło. Przed wypróżnieniem kał może być w środku od kilku minut nawet do kilku godzin i do tego też naturalnie przystosowana jest pupa. W czasie załatwiania spełnione są jednak dwa warunki: starasz się rozluźnić mięśnie zwieracza oraz wytwarzany jest naturalny śluz ułatwiający przechodzenie przez zwieracz i ochraniający tkanki Twojej pupy. Dlatego w czasie seksu należy o tym pamiętać zapewniając wystarczającą ilość środka nawilżającego i rozluźniając mięśnie. Parcie w trakcje penetracji uaktywnia naturalny odruch powodujący rozwarcie pupy. Pamiętając o tych wskazówkach można uprawiać seks analny nawet codziennie, bez obawy o swoje zdrowie.
Lewatywa, czyli mycie się w środku, jest całkowicie bezpieczne. Jeśli ilość wody jednorazowo wprowadzonej nie przekracza 1-2 szklanek można, a nawet należy ją robić codziennie. Jest to optymalny sposób higieny tej części ciała. Podcieranie się papierem pozostawia resztki kału, które rozkładając się podrażniają to miejsce. Sam papier zwłaszcza tani, makulaturowy działa jak papier ścierny drażniąc i raniąc delikatną skórę. W uszkodzonych miejscach pozostają drobne resztki kału z których groźne substancje przedostają się do krwi. Wszystko to naraża pupę na niebezpieczeństwo, a nawet ryzyko powstania nowotworu. Nowotwór odbytu jest jednym z najpowszechniejszych, a odpowiedzialne za jego pojawianie się są opisane właśnie podrażnienia. Wypłukanie się w środku, najlepiej po każdym załatwieniu potrzeby fizjologicznej, delikatnie usuwa wszelkie nieczystości z okolic pupy i z odbytnicy pozostawiając na długi czas uczucie świeżości i czystości, chroniąc Cię jednocześnie przed konsekwencjami ewentualnej choroby. Po podmyciu można zwieracz delikatnie posmarować kremem.
Lewatywa głębsza jest również zdrowa. Są nawet specjalne przychodnie wykonujące hydrokolonoterapię, w jej trakcje usuwane są szkodliwe złogi zalegające w jelitach, mające negatywny wpływ na zdrowie. Nie jest to już jednak tak naturalne jak podmywanie się. Przy zbyt częstym stosowaniu może mieć również działanie ujemne. Dlatego, jeśli nie ma potrzeby, nie powinno się tego wykonywać częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Jeśli robi się to częściej należy przyjmować preparaty zawierające żywe kultury bakterii (jogurty, kefiry) i witaminy z grupy B. Głębsze płukanie usuwa dobre bakterie z jelit, stąd potrzeba ich uzupełniania. Nie należy także zatrzymywać wody zbyt długo, powyżej 10 minut, jest ona wchłaniana w jelicie i może powodować obniżenie zawartości elektrolitów we krwi.
Nie jest prawdą, że praktyki analne wywołują HEMOROIDY, jest wręcz odwrotnie. Jedną z metod ich leczenia jest rozciąganie odbytu przez lekarza i to o wiele bardziej niż rozciąganie przez członka, robi się to w znieczuleniu stosując dużą siłę (sprawdź link). Po kilku tygodniach od rozpoczęcia współżycia mogą pojawić się nabrzmienia na zewnątrz zwieracza, ale są one chwilowe i szybko znikają zwłaszcza, jeśli są masowane lub kontynuowane jest współżycie analne. Praktykując regularny seks analny przez ponad rok czasu, zmniejsza się możliwość wystąpienia hemoroidów, niż gdybyś nigdy nie kochała się analnie. Zainteresowanie pupą sprawia, że wcześniej możesz zaobserwować ewentualne zmiany chorobowe. Zapobieganie jest ważne, gdyż choroby odbytu są częste, a nie są badane okresowo tak jak ginekologiczne, dlatego odkrywane są zwykle w wieku starszym, gdy już są zaawansowane. Wczesne odkrycie niepokojących zmian może uchronić Cię przed groźnymi konsekwencjami ponieważ, we wczesnym stadium, nie wywołującym objawów, mogą być łatwo leczone (np. polipy usuwane są bezboleśnie w 5minut). Dobrze jest zgłosić fakt stosunków analnych swojemu ginekologowi. W trakcje badania sprawdzi wtedy Twoją pupę. Nie jest to bolesne badanie, powinien włożyć niewielki wziernik do środka i szybko zobaczyć czy wszystko jest w normie.
Miłość grecka jest więc bezpieczna, a nawet może przynosić korzyści.

Higiena
Stosunek analny. Wiele osób uważa, że to musi być brudny seks, tak jednak nie jest. Pomimo fizjologicznych funkcji odbytu, zachowanie właściwej higieny wystarcza, żeby taki stosunek był czysty i przyjemny. Nie jest do tego konieczna lewatywa. Wystarczy tylko, że wcześniej wypróżnisz się i podmyjesz. Przez większą część dnia Twoja odbytnica pozostaje pusta i możesz kochać się analnie bez specjalnego przygotowywania się.
Lewatywa płytka. Zastosowanie lewatywy nie jest konieczne, czasami jednak pomaga. Przed zwykłym stosunkiem wystarczy mała lewatywa z niewielkiej ilości wody. Zostaną wtedy wypłukane z pupy ewentualne nieczystości pozostawiając czyste i wilgotne wnętrze gotowe do penetracji. Jeśli zamierzasz zrobić lewatywę, koniecznie wypróbuj wcześniej jak ona działa. W ten sposób zdobędziesz doświadczenie i będziesz mieć pewność, że zrobisz ją przed stosunkiem we właściwy sposób.
Lewatywa głęboka. Gdy chcesz być czysta przez wiele godzin lub planujesz bardziej zaawansowane pieszczoty wtedy możesz zrobić głęboką lewatywę. Jest ona bardziej skomplikowana, całość zajmuje ponad godzinę czasu, ale dzięki niej usuniesz wszelkie nieczystości jakie są w Twoim brzuchu. Po niej pupa pozostanie czysta bardzo długo jak również nie pojawią się gazy. Taka lewatywa dla wielu osób jest też sama w sobie bardzo podniecająca.
Gazy. Bardzo wstydliwym tematem są gazy. Myśl o możliwości puszczenia bąka podczas seksu często wydaje się bardzo krępująca. Wbrew pozorom jednak, podczas stosunku analnego są to rzadkie przypadki. Pamiętaj, że Twoja pupa będzie szczelnie zamknięta wypełniającym ją penisem więc nic się nie wydostanie. Bardzo ważną rzeczą jest natomiast, aby taka obawa nie powodowała odruchowego zaciskania zwieracza. Zaciskanie bowiem, bardzo utrudnia seks sprawia, że jest on mało przyjemny, a nawet jest bolesny. Penis tak dokładnie wypełnia pupę, że nawet jak rozluźnisz zwieracz nic się nie wydostanie. Całkowite wyeliminowanie gazów zapewnia głęboka lewatywa lub tabletka węgla medycznego.
Owłosienie. Okolice odbytu posiadają naturalne owłosienie. U niektórych kobiet jest ono bardziej widoczne u innych mniej. Czasami dla uatrakcyjnienia stosunków kobiety decydują się na wygolenie tego miejsca. Konieczne do tego jest lusterka i odrobina cierpliwości, ale efekt spodoba się wielu panom. Choć należy pamiętać, że część mężczyzn woli kobiety o bujnych czuprynach. Nie obawiaj się, że po zgoleniu odrosną dłuższe lub gęstsze włosy. Więc jeśli się wahasz czy to zrobić - spróbuj. Jeśli ci się nie spodoba włosy odrosną na nowo po kilku tygodniach, takie same jak przed zgoleniem. Więcej na temat owłosienia znajdziesz tutaj. Kliknij!!!

Bezpieczny seks
Nawet najbardziej perwersyjny seks powinien być bezpieczny. Podejmując współżycie seksualne należy pamiętać o swoim zdrowiu. Uprawiając seks analny można zarazić się większością chorób przenoszonych drogą płciową tak samo jak w przypadku tradycyjnego seksu. Większe jest też ryzyko przeniesienia żółtaczki lub pasożytów. Jeśli więc nie jesteś pewna zdrowia partnera koniecznie zastosuj prezerwatywę. Seks analny nie powoduje zapłodnienia i ciąży, dlatego istnieje silna pokusa zrezygnowania z prezerwatywy, ale można to zrobić tylko mając pewność co do zdrowia partnera. Jeżeli uprawiasz seks analny z przygodną osobą, której stanu zdrowia nie możesz ocenić poproś, aby założył prezerwatywę. Takie podejście ma też swoje plusy. Zakładając prezerwatywę podczas stosunku analnego będziecie mogli powrócić do stosunku pochwowego bez konieczności mycia penisa, wystarczy zmienić prezerwatywę.