SEKS ANALNY A CIĄŻA

Seks analny czasami postrzegany jest jako forma antykoncepcji. Szczególnie wśród par stosujących prezerwatywę (gdy akurat jej nie mają) lub naturalne metody (w dni płodne, w które powinni zaprzestać stosunków, mogą kochać się analnie). Jeśli nie dochodzi do wytrysku (na przykład partner wycofa penisa z odbytnicy i wytryśnie gdzieś z dala od Ciebie), to ryzyko ciąży jest praktycznie żadne.

Jeśli jednak sperma została w Twojej odbytnicy, to dla zwiększenia bezpieczeństwa powinno się:
- Wyjąć penisa dopiero gdy położysz się na plecach. Jeśli kochaliście się od tyłu (na czworakach) i nie masz możliwości się obrócić, weź chusteczkę higieniczną i przytrzymaj ją przy pupie (od strony pochwy) tak, aby gdyby coś wypłynęło, nie dostało się do pochwy.
- Postaraj się po wyjęciu członka od razu zacisnąć pupę. Twoja pupa może pozostać otwarta przez kilka minut, szczególnie jeśli kochaliście się dłużej, stwarza to ryzyko, że sperma wypłynie na zewnątrz i dostanie się do pochwy. Możesz jednak zacisnąć pupę, a dodatkowo położyć się na plecach, tak aby jeśli coś wypłynie nie dostało się do pochwy.
- Wytrzyj okolice pupy chusteczką i upewnij się że Twoja pupa jest zaciśnięta.
- Nie dotykaj już pupy, nie wkładaj niczego do środka, dalsze zabawy mogą doprowadzić do tego, że sperma przedostanie się do pochwy. Dalsze zabawy bezpieczne są dopiero następnego dnia i dopiero po wypróżnieniu.
- Można także, dla zwiększenia bezpieczeństwa, stosować w trakcje stosunku i po nim preparaty plemnikobójcze. Do środka zwilżającego można dodać trochę takiego preparatu, lub zastosować gotowy plemnikobójczy środek zwilżający. Po stosunku, można dodatkowo wprowadzić najlepiej do pochwy i do odbytnicy trochę takiego środka.
- Nie pomyl dziurki! Pochwa i odbyt są bardzo blisko siebie i pomyłki naprawdę się zdarzają. Sprawdź, czy partner włożył penisa w odpowiednie miejsce. Możesz też cały czas trzymać rękę w okolicy pochwy, na przykład pieszcząc swoją łechtaczkę. Tuż przed wytryskiem sprawdźcie jeszcze raz!

Normalnie bezpieczeństwo seksu analnego porównywalne jest do bezpieczeństwa stosowania prezerwatywy.
Jeśli jednak stosujecie powyższe wskazówki, to ryzyko ciąży praktycznie nie istnieje.