OBAWY

* Czy uprawianie seksu analnego grozi kłopotami ze zwieraczem i nietrzymaniem kału?
Kilka minut po stosunku analnym zwieracz zaciska się i wraca do swojego"normalnego" stanu. Odbyt jest przystosowany do rozciągania się w czasie codziennego wypróżniania się. Stosunki analne pod warunkiem, że odbywane są z dużą ilością nawilżacza, odpowiednio ostrożnie i przy dużym rozluźnieniu kobiet, nie powodują w anusie żadnych zmian. No, chyba że powtażało by się je kilka razy dziennie.

* Czy kobieta może zajść w ciążę uprawiając seks analny?
Odbyt nie ma połączenia z macicą, a tylko tam może dojść do zapłodnienia. Może się jednak zdażyć , że sperma spłynie do pochwy i dostanie się do macicy. Wtedy kobieta może zajść w ciążę.

Czy sperma może dostać się do odbytu i czy jest to szkodliwe?
Nasienie nie jest szkodliwe dla błony śluzowej odbytu. Chyba, że kobieta jest uczulona na spermę - ale wtedy to bez różnicy czy dostanie się ona do odbytu, pochwy czy na skórę. Uczulenie takie zdarza się na szczęście bardzo rzadko.

* Czy kobieta może uprawiać seks analny będąc w ciąży?
Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo i ginekolog nie odradza kobiecie normalnego seksu, to również stosunki analne są bezpieczne.

* Czy pieszczenie odbytu językiem jest higieniczne?
Jeżeli odbyt jest czysty, to jak najbardziej jest higieniczne. A na dodatek bardzo przyjemne dla kobiety. Skóra zwieracza i wokół niego jest niezwykle wrażliwa na dotyk. Dla większości kobiet to miejsce to strefa silnie erogenna.

* Dlaczego nie można przechodzić penisem z odbytu do pochwy>?
Ze względu na higienę. Flora bakteryjna pochwy i jelita jest różna i o ile przeniesienie bakterii z pochwy do jelita nie jest groźne, o tle mikroorganizmy jelita mogą zrobić w pochwie duże szkody. Odbyt nawet po lewatywie nie jest wypłukany ze swojej flory bakteryjnej, więc po stosunku analnym na penisie pozostają bakterie. Jeśli nie zostanie on umyty bakterie mogą dostać się do pochwy. Najbardziej niebezpieczne jest dostanie się ich do cewki moczowej. Wywołuje to zapalnenie dróg moczowych, objawiające się pieczeniem przy oddawaniu moczu. Pochwa też może zostać zainfekowana, pojawiają się wtedy upławy, uczucie swędzenia, pieczenie. Wymagana jest wtedy interwencja lekarza.