NAWILŻANIE (lubrykanty))

Pamiętaj - seks analny bez zastosowania środka zwilżającego może być bolesny!
Pupa zwykle wydziela mniej naturalnego nawilżenia niż pochwa, pojawia się ono zdecydowanie później i tylko w środku. Wejście do pupy zamyka zwieracz, który nie nawilża się naturalnie oraz uniemożliwia też wydostanie się śluzu z wnętrza. Penetracja więc, bez nawilżenia jest trudna i zwykle bolesna. Natomiast z odpowiednim nawilżeniem można łatwo i przyjemnie, a także bez bólu i ryzyka powstania nieprzyjemnego otarcia wprowadzić do środka nawet bardzo duże przedmioty. Pobudzanie analne staje się wielokrotnie przyjemniejsze i niezwykle podniecające gdy zadbasz o nawilżenie. Jest to jeden z najistotniejszych elementów miłości analnej.

Jakie preparaty można stosować:
• Najbardziej znanym środkiem jest wazelina. Idealnie nadaje się ona do zabaw analnych, nie powoduje podrażnień, nie wysycha i daje optymalny nawilżenie.
• Nie zawsze wazelina jest jednak pod ręką. Zwykle natomiast mamy różnego rodzaju kremy i balsamy do ciała, które też możemy wykorzystać. Swoimi właściwościami przypominają one wazelinę i dają podobne rezultaty, dlatego mogą być bezpiecznie stosowane we wszystkich praktykach analnych. Jaki krem wybrać? Najlepiej najprostszy, bez specjalnych dodatków. Zanim posmarujesz nim pupę, weź trochę na język i sprawdź czy nie powoduje szczypania. Jeśli tak - to nie należy go stosować. Zwykły tłusty krem jak Nivea jest bardzo dobry.
• Można oczywiście kupić specjalny środek zwilżający tak zwany lubrykant, są one w sprzedaży w sex-shopach. W aptekach natomiast są środki zwilżające do pochwy (w aptece jest taniej tubka kosztuje poniżej 10zł). Te środki są zwykle robione na bazie wody, ich wadą jest to, że wysychają i co pewien czas trzeba dokładać więcej. Jednak to właśnie tylko lubrykanty na bazie wody mogą być bezpiecznie stosowane wraz z prezerwatywami, gdyż inne środki powodują ich pękanie.
• Super na pierwszy raz są specjalne preparaty do seksu analnego, można je kupić w sex-shopach. Mają one odpowiednio opracowany skład, bardzo ułatwiający stosunek analny. Największą zaletą jest ich działanie przeciwbólowe. Tubka takiego środka kosztuje ponad 20 zł, tańsze są maści na hemoroidy z apteki, ale nie powinny być stosowane zbyt często. Preparaty polecane są do pierwszych prób z seksem analnym lub jeśli dotychczasowe doświadczenia były bolesne.

Środki naturalne, są mniej skuteczne, przez co polecane są głównie osobom z doświadczeniem. Jeśli już kochaliście się analnie i było dobrze, a teraz nie macie przy sobie żadnego z powyższych preparatów możecie spróbować:
• ślinę - należy posmarować nią pupę i żołądź penisa. Nie nawilża ona zbyt skutecznie, ale jeśli partnerka umie się rozluźnić, to wystarczy. Resztę dopełni śluz, który znajduje się w środku w pupie, pojawi się on po kilku chwilach od wprowadzenia penisa. Początkowo należy więc poruszać się powoli czekając, aż odbyt naturalnie nawilży się. Po kilku minutach powinno już być normalnie.
• śluz z pochwy - jest bardzo dobrym lubrykantem. Należy przenieść go z pochwy palcem, trzeba to robić ostrożnie aby nie przenieść bakterii z pupy do pochwy. Najlepiej przenieść odpowiednią ilość w okolice pupy i dopiero na końcu rozprowadzić go palcem. Nie należy bowiem wkładać do pochwy palca, który był wcześniej w pupie.
Środki naturalne są mniej skuteczne, jednak ich największą zaletą jest to, że zawsze są pod ręką.