CZY TO BOLI

NIE! Seks analny jest normalnie całkowicie bezbolesny, a nawet jest bardzo przyjemny. Dlaczego więc tak dużo osób obawia się bólu, lub kojarzy ten rodzaj miłości z bólem? Pupa jest miejscem bardzo wrażliwym, silnie odbiera przyjemne doznania, jeśli jednak coś robi się nie tak, to wtedy może również boleć. Jest to bardzo delikatne miejsce i należy traktować je z ostrożnością, a wtedy na pewno nie będzie bolało.

Czego należy unikać, co może spowodować ból:
- gwałtowne rozciągnięcie zwieracza, na przykład włożenie czegoś bez wcześniejszego przygotowania pupy.
- brak lub niewystarczająca ilość środka zwilżającego.
- czasami na początku ból może sprawiać głębsza penetracja.
- zmiany chorobowe w okolicy odbytu. Do najczęstszych należą:
1. hemoroidy, mogą objawiać się w czasie stosunku stałym, ale nie bardzo silnym bólem, niekiedy jednak, zwłaszcza na początku penetracji, ból może być gwałtowny. 2. szczelina odbytu, czyli niewielkie pęknięcie skóry kanału odbytu, objawia się silnym piekącym bólem. Większość zmian chorobowych przynosi też dolegliwości w czasie codziennych wizyt w toalecie. Jeśli niepokoi Cię stan zdrowia Twojej pupy, możesz sprawdzić to u lekarza. Lekarz ginekolog w trakcje badania powinien także zbadać Twoja pupę. Często lekarze tego nie robią, bo pacjentki tego nie lubią, jeśli jednak powiesz, że chcesz takie badanie, lub że coś cię niepokoi, to wtedy lekarz na pewno to sprawdzi.

Aby seks analny nie sprawiał bólu, pamiętaj:
- przez kilka dni przygotuj pupę do stosunku, wkładaj palec, lub niewielkie przedmioty, ćwicz rozluźnianie mięśni zwieracza.
- przed stosunkiem w czasie gry wstępnej, pieść pupę palcem, lub niewielkim przedmiotem, rozluźnij się.
- stosuj bardzo dużo środka zwilżającego. Jeśli będzie go wystarczająco dużo i partner będziecie wkładać członka powoli, to praktycznie nie będzie możliwości wywołania bólu.
- nie wkładaj członka zbyt szybko, ruch musi być bardzo powolny, tak by pupa miała czas aby rozluźnić się i rozciągnąć na tyle, aby delikatnie wszedł on do środka.
- będąc już w środku nie wykonujcie początkowo gwałtownych ruchów. Pupa musi się przyzwyczaić przez kilka minut do wypełnienia, w tym czasie jest bardziej wrażliwa.
- ostrożnie z głęboką penetracją. Przy pierwszych stosunkach lepiej unikać zbyt głębokiej penetracji, jak już oswoicie się z seksem analnym, wtedy będzie czas na takie pobudzanie. Jeśli zastosujecie się do powyższych porad, stosunek z pewnością nie spowoduje bólu i będziesz mogła cieszyć się nowymi rozkoszami.

A jeśli jednak boli?
Jeśli próbowałaś stosunku analnego i bolało Cię, najpierw przejrzyj powyższą listę i upewnij się, że zastosowałaś się do powyższych wskazówek. Wypełnienie tych wskazówek prawie zawsze eliminuje ból. Gdy tak nie jest, przyczyną może być choroba odbytu. Tak jest szczególnie, gdy ból pojawia się także w trakcje wypróżniania oraz ból jest gwałtowny, który znika po kilku minutach stosunku - gdy go oczywiście nie przerywacie. Gdy jednak jesteś zdrowa, przy pierwszych stosunkach można stosować specjalny lubrykant do seksu analnego - zawiera on miejscowo działający środek przeciwbólowy, lub w ostateczności (tańsza wersja) maść na hemoroidy. W ten sposób będziesz mogła kochać się analnie bez obawy, że będzie bolało. Po kilku stosunkach Twoja pupa przyzwyczai się na tyle, że będziesz mogła stosować zwykły lubrykant.