LEWATYWA
I. Czym jest lewatywa?
I. Lewatywa (inaczej wlew doodbytniczy) to zabieg polegający na wprowadzeniu do odbytnicy wody (względnie wody z rozpuszczonymi substancjami dodatkowymi) w celu spowodowania wypróżnienia. Lewatywa jako zabieg medyczny stosowana jest od tysięcy lat. Udokumentowane źródla informują nas o lewatywie stosowanej przez Inków oraz starożytnych Egipcjan. Lewatywa jest też idealnym sposobem do rozpoczecia sexu analnego.

II. Wykonanie lewatywy
Podstawowe zasady bezpieczenstwa:
1. Lewatywe nalezy wykonywac: czystą woda, naparem z rumianku, wodą z dodatkiem 2 lyżeczek soli kuchennej, ewentualnie wodą z niedrażniacymi mydlinami. Stosowanie innych roztworów grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Woda nie może zawierać pechęrzy powietrza (powodują ogromny ból).
2. Woda nie może miec więcej niż 36-40°C. Gorąca woda powoduje nieodwracalne zniszczenie blony śluzowej odbytnicy, a nawet smierć.
3. Należy przestrzegać rygorystycznie zasad higieny — jedna osoba=jeden zestaw do lewatywy. Po wykonaniu zabiegu nalezy dokladnie umyć przyrządy wodą z mydlem i wysuszyć je!
4. Lewatywę należy wykonywać z wyczuciem. Nie wolno zbyt gwaltownie wlewać wody, gdyż grozi to poważnymi konsekwencjami. W przypadku, gdy pacjentka uskarza sie na ból, nalezy zrobic przerwę, ewentualnie zmienić pozycję.

Sprzęt:
• sprawdza sie zarówno stosowana dla dzieci gruszka gumowa zakończona kanka, jak i irygator z wężem gumowym, zakończonym kanką. Najlepsze są jednak zestawy "Bardex".
• eksperymentować można tez z dużymi sprzykawkami dostępnymi w aptekach.
Objetość:
• minimalna objetosc w przypadku osoby doroslej to niespelna litr. Zazwyczaj stosujemy 1,5 do 2 litrów. Tylko niewiele osób jest w stanie przyjąć dużą, 3-litrową lewatywę.
Co po lewatywie:
• po zaaplikowaniu lewatywy, pacjentka (pacjent) powinna leżeć przez 5-10 minut. Nie powinno sie pozwalać na wypróznienie przy pierwszych parciach. Należy je przeczekac i dopiero udać sie do ubikacji.
III. Dlaczego lewatywa stanowi zródlo ekscytacji erotycznej
1. Jest to zabieg niezwykle intymny i przez to zbliżający ludzi. Często zabieg ten kojarzy sie z dzieciństwem i podświadomie z czułością.
2. Ze wzgledu na strefę ciała stanowi silna podnietę dla obu stron (dla otrzymującej lewatywe konieczność wypięcia pupy, odsłoniecia intymnej czśsci ciała), zaś dla dajacego lewatywe nie tylko wrażenia wzrokowe, ale też pewne poczucie dominacji.
3. Woda napelniajaca jelita, pobudza sfery erogenne, które nie ulegaja podraznieniu przy innych rodzajach wspólzycia.

Podział ze względu na przeznaczenie

Lewatywy o przeznaczeniu medyczno-zdrowotnym:
- oczyszczanie organizmu z jelitowych złogów i toksyn
- przeciwdziałanie zaparciom,
- przygotowanie do zabiegów i badań medycznych.
Lewatywy takie, aby odniosły własciwy skutek należy 2-3 razy powtórzyć.
Lewatywy erotyczne
- przyjmowanie lewatywy na skutek pobudzenia okolic erogennych sprawia przyjemność,
- aplikowanie lewatywy partnerowi jest źródłem wizualnej przyjemności,
- lewatywa jako przygotowanie do seksu analnego
Podczas lewatywy erotycznej można pieścić okolice erogenne partnera. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Orgazm w połączeniu z wibrującym ciśnieniem wody wyzwala niezwykłe doznania, które dając niektórym parom wiele satysfakcji.

Podział ze względu na głebokość (ilość płynu)
-. Lewatywy płytkie o pojemności do jednego litra wody. Stosuje się jako przygotowanie do miłości analnej lub jako lewatywy erotyczne.
-. Lewatywy średnie o pojemności 2 litry wody. Przeznaczenie jak wyżej lub w celach medyczno-zdrowotnych. Lewatywę robimy powoli z krótkimi przerwami, jeśli otrzymujący doznaje uczuciu pełności. Otrzymujący powinien wykonywać głębokie wdechy.
- Lewatywy głębokie 2-3 litrów wody. Stosuje się jako lewatywy medyczno-zdrowotne, ale również jako lewatywę erotyczną. Lewatywę głęboką wykonujemy powoli z 2-3 przerwami. Ważne jest by otrzymujący wykonywał podczas zabiegu głębokie wdechy. Zapobiega to skurczom i woda łatwiej wypełnia jelita. Podczas lewatywy głębokiej otrzymującemu może się wydawać, że już nie jest w stanie więcej przyjąć, ale to uczucie na ogól mija umożliwiając jej zakończenie..