ANATOMIA

ZEWNĘTRZNE NARZĄDY PŁCIOWE


Wygląd narządów płciowych każdej kobiety różni się nieznacznie. Najbardziej zmienny jest kształt warg sromowych, czasami są grubsze, a niekiedy są cienkie i delikatne. Ponadto cały obszar genitaliów pokryty jest włosami. Również wygląd odbytu może odbiegać od powyższego schematu.

WEWNĘTRZNE NARZĄDY PŁCIOWE


Seks analny polega na wprowadzaniu penisa do odbytnicy. Jest to elastyczny kanał swoją budową bardzo przypominający pochwę. Dostęp do odbytnicy ogranicza zwieracz - zaciskający się pierścień mięśniowy. Ta część nazywana jest odbytem, ma ona 3-4 cm szerokości i jest zwykle mocno zaciśnięta, aby doszło do stosunku zwieracz musi rozluźnić się otwierając dostęp do odbytnicy.

CZUŁE PUNKTY

Sposób odczuwania pobudzania analnego różni się u każdej osoby. Na poniższym schemacie zaznaczono 6 stref, które najczęściej uznaje się za szczególnie wrażliwe. Należy pamiętać, że zapewne tylko niektóre z nich okażą się naprawdę przyjemne, a pobudzanie niektórych może okazać się nawet niemiłe. Zawsze warto więc poświęcić trochę czasu na sprawdzenie i odkrycie ulubionych miejsc.

1. Cała strefa między pośladkami jest silnie unerwiona. Delikatny dotyk w tym miejscu może okazać się bardzo przyjemny. Można krążyć wokół stopniowo zbliżając się do centrum, gdzie odczucia będą najsilniejsze.
2. Zwieracz jest miejscem najbardziej kontrowersyjnym. To właśnie jego rozciąganie często powoduje ból przy pierwszych stosunkach. Stanowi jednak silną strefę erogenną i jego rozciągnięcie zwłaszcza w połączeniu z pobudzaniem innych stref erogennych może znacznie zintensyfikować przeżywane odczucia oraz pogłębić orgazm.
3. Pochwa oddzielona jest od odbytnicy tylko cienką ścianką, dlatego możliwe jest pobudzanie przez odbyt tradycyjnych stref erogennych, a w szczególności punktu G.
4. Odbytnica posiada jednak swoje własne magiczne miejsce nazwane punktem A.
5. Na granicy pomiędzy jelitem i odbytnicą znajduje się niewielkie przewężenie, w czasie głębokiej penetracji pobudzane jest to miejsce wywołując intensywne rozkosze.
6. Całe wnętrze odbytnicy wrażliwe jest na intensywne bodźce związane z penetracją i ruchami penisa w czasie stosunku.


PORÓWNANIE POCHWA-ODBYT

Odbyt jest bardzo podobny do pochwy. Podobnie się zachowuje, jest podobnie zbudowany, spełnia podobne funkcje, a jego pobudzanie może dawać takie same, a nawet większe przyjemności. Szczegółowe porównanie zobrazowane zostało przy pomocy poniższego schematu:


1. Odbyt tak jak pochwa jest bardzo pojemny i rozciągliwy. Z łatwością pomieści męskie przyrodzenie, nawet najdłuższe, gdyż nie ma limitu długości (pochwa ma maksymalnie 15cm, gdyby nie otaczający ją srom oraz jej rozciągliwość cały penis nie zmieściłby się, natomiast do odbytu zmieści się nawet 30 centymetrowy olbrzym).
2. Pochwa jest bardzo czuła na dotyk tylko w pierwszej 1/3 długości, głębiej można odczuwać tylko silne bodźce związane na przykład z obecnością penisa. Tak samo odbyt na przykład całowanie go z zewnątrz może łatwo wywołać orgazm, głębiej jest mniej wrażliwy, ale ruchy penisa są wyczuwane. Różnica polega na tym iż pochwa otoczona jest innymi strefami silnie erogennymi (wargi sromowe, łechtaczka), odbyt niestety nie, ale przecież w trakcje stosunku można pieścić łechtaczkę ręką.
3. Pierwsze stosunki są bardziej skomplikowane. "Z przodu" następuje rozerwanie błony dziewiczej, "z tyłu" nic się nie rozrywa, ale też trzeba przyzwyczaić się do penetracji, należy po prostu nauczyć się rozluźniać zwieracz oraz przyzwyczaić też do nowych doznań. Po kilku próbach łatwość stosunków będzie już taka sama.
4. Oba te organy służą do wydalania, jednak nieczystości zbierają się w oddzielnych częściach i tylko okresowo przechodzą na zewnątrz. W macicy zbiera się krew i wydalana jest raz na miesiąc przez kilka dni. W pupie kał zbiera się w jelitach i raz dziennie przechodzi do odbytnicy, skąd wydalany jest na zewnątrz. Przez większość dnia odbytnica pozostaje jednak pusta.
5. Przewężenie jelita w pupie i szyjka macicy w pochwie nie pozwalają przedostawać się nieczystościom. Większość kobiet posiada wrodzony odruch zaciskający jelito w punkcje 5, w czasie stosunku. Tak jak wszyscy mężczyźni mają odruch zaciskający cewkę moczową aby mocz nie mógł wydostać się w trakcje uprawiania seksu. Tak więc po skorzystaniu z toalety odbytnica pozostaje pusta i w czasie seksu analnego nie będzie żadnych brudnych niespodzianek. Wiele kobiet bardzo ceni sobie stymulacje szyjki macicy, tak samo jest z pupą. Pobudzanie przewężenia na granicy pomiędzy jelitami i odbytnicą często uznawane jest za bardzo podniecające. Stymulowanie tej części wymaga jednak bardzo głębokiej penetracji.
6. W pochwie znajduje się punkt G dający duże podniecenie, w odbycie nazwano go punktem A, jego stymulacja może wywołać orgazm analny.